Egy rendkívüli vallási vezető, a 16. Karmapa (1924-1981) és Láma Ole Nydahl (1941-2026) életének és örökségének lenyűgöző portréja és egy nem mindennapi találkozás története György-Kessler Márta rendező számos nemzetközi filmfesztiválon díjazott alkotása. A dokumentumfilm a találkozás nyomába ered, mely megváltoztatta a nyugati világ spirituális térképét. Utazás határokon és életeken át, interjúkkal és eddig soha nem látott archív felvételekkel, valamint a budapesti CUB Animation stúdió kiváló animációs betéteivel. A Találkozás a Buddhával június 25-től látható országosan a mozikban.
A Találkozás a Buddhával a tibeti buddhizmus karma kagyü vonalának vezetőjeként tisztelt láma életét mutatja be. Ole Nydahl és felesége, Hannah élete 1969-ben gyökeresen megváltozott. A dán hippik a tibeti buddhizmus nyugati terjesztésének kulcsszereplőjévé váltak egy sorsfordító nepáli találkozásnak köszönhetően a Karmapával. Az évtizedeken át tartó munkájuk eredményeként több száz meditációs központot hoztak létre világszerte, Mexikóvárostól Vlagyivosztokig, és rendíthetetlen odaadással vitték tovább tanítójuk vízióját. A Karmapa személye és tanítása ma is emberek millióira hat világszerte.
Előzetes
A független filmként megvalósult Találkozás a Buddhával rendezője és producere György-Kessler Márta, forgatókönyvírói a rendező mellett Tobias Doerr és Adam Penny, co-producerei Adam Penny és Ferenczy Julianne, vágója Ash Jenkins, zeneszerzője pedig Simon Ravn. Az animációs betéteket a budapesti CUB Animation stúdió készítette, a film gyártója The Beautiful Truth.
Világszerte nagy sikerrel vetítik az alkotást a nemzetközi fesztiválok hónapok óta, és számos elismerést, díjat kapott. A filmnek szomorú aktualitást kölcsönöz, hogy Láma Ole Nydahl idén májusban hunyt el.
- A film adatlapja és a moziműsor itt elérhető.